Chcem jesť radšej lieky alebo vitamíny? Myslím si, že každý človek by si mal dávať pozor na to čím a ako sa stravuje. Toto je podľa mňa veľmi dôležité a sám som na to prišiel, keď som mal problémy s mojimi zubami. Správnou stravou a pitným režimom sa dá predísť aj zubným kazom. Ale nie o tomto je video, ktoré si určite pozri v tomto článku.

Jesť lieky alebo radšej vitamíny? Premýšľaj o tom. Prečo som ochorel? Odpoveď je jednoduchá: Pretože som nemal v tele dostatok vitamínov. Ak by som mal v tele dostatok vitamínov, tak by som neochorel. Ak ochoriem, tak musím jesť lieky. Vtedy je už neskoro a prečo tomu radšej nepredísť? Všetko je to zamotaný kruh, ale ak sa budem správne stravovať (jesť veľa vitamínov) a robiť takzvanú prevenciu, číže sa brániť tomu aby som ochorel.

Prečo jesť týždeň staré ovocie, keď si ho poniektorí z nás môžu vypestovať doma a zjesť čerstvé priamo zo stromu? Chceme jesť pekné staré ovocie ochudobnené o živiny alebo o niečo menej pekné čerstvé ovocie z našej záhrady, ktoré má omnoho viacej výživových látok?

Podľa ľudí, ktorí sa týmto problémom zaoberajú by mala byť naša strava aspoň 51% surová (neuvarená). Spirulina obsahuje najväčšie množstvo proteínov na svete. Kakaové boby majú vraj naviac minerálov oproti inej potrave a zároveň obsahujú najviac horčíku, chrómu a možno aj najviac železa a mangánu, taktiež obsahuje veľa zinku a medi. Ale pozor! čokoláda neobsahuje vitamín C, pretože teplo ničí vitamín C.

Načo je dobrý ktorý vitamín?
Vitamín E: pomáha pri liečení chorôb srdca, je dobrý na liečbu popálenín, pomáha obmedziť záchvaty detí a dospievajúcich epileptikov;
Vitamín C: antitoxínantialergénantivirálne, pomáha kontrolovať hladinu krvného cukru, pozitívne ovplyvňuje náladu a depresiu

Aspoň takto som pochopil ja nasledujúce video a myslím si, že je v ňom kus pravdy.

Pre zobrazenie videa pokračujte kliknutím -> sem <- na stránku mustwatch.hztz.cz.


Komentáre vytvorené pomocou CComment' target='_blank'>CComment

Reklamný banner

Podporte túto stránku

Kliknutím na tlačidlo "Donate" môžete prispieť na chod tejto stránky a na skvalitnenie jej obsahu.

Kto je on-line

Práve tu je 91 návštevníkov a žiadni členovia on-line

TOPlist

Osobná meteorologická stanica (PWS)

Weather Underground PWS ITRENNRE2