Po kúpe Raspberry Pi som si naň nainštaloval XBMC a ten som potreboval ovládať pomocou klasického infračerveného diaľkového ovládania. Hľadal som na internete a našiel som veľmi lacný spôsob, ako to urobiť. Samozrejme je na to potreba nejaká tá znalosť elektroniky a počítačov.

Asi najlacnejším spôsobom ako ovládať Raspberry Pi (RPi) je pripojiť k jeho GPIO konektoru IR snímač. Postup, žiaľ iba po anglicky, je na stránke adafruit.com. V prípade záujmu, môžem poskytnúť krátky preložený návod ako na to. Píšte komentáre alebo mi napíšte email. 

Stručne asi takto:

Po pripojení IR prijímača do GPIO konektoru je potrebné v XBMC v programe "Raspbmc settings" zapnúť prijímanie kódov z GPIO a nastaviť svoj vlastný lircd.conf súbor. Je to súbor, ktorý obsahuje kódy a funkcie kláves pre konkrétny DO. Stiahni si konfiguračný súbor pre tvoj DO alebo tvoj DO nauč jednotlivé príkazy, čo je však zložitejšie. Ja som si stiahol zo stránky lirc konfiguračný súbor, ktorý som si upravil. Tento konfiguračný súbor je upravený pre diaľkové ovládanie Winfast TV2000 model Y0400046 od LeadTek. Funkcie kláves sú popísané v tomto ods súbore.

Súbor s názvom lircd.conf je potrebné skopírovať do xbmc do priečinku home/pi, ako som to urobil na nasledujúcom obrázku pomocou programu WinSCP:

Žiaľ priamo v XBMC cez integrovaného správcu súborov sa nedá dostať do home/pi.

V prípade, že budeš vykonávať zmeny v súbore lircd.conf, tak pôvodný súbor lircd.conf daj vždy prepísať a nahradiť novým, ako som to urobil na nasledujúcom obrázku:

Po prepísaní pôvodného súboru za nový je potrebné dať XBMC reštartovať, aby sa načítali zmeny.


Komentáre vytvorené pomocou CComment' target='_blank'>CComment

Reklamný banner

Podporte túto stránku

Kliknutím na tlačidlo "Donate" môžete prispieť na chod tejto stránky a na skvalitnenie jej obsahu.

Kto je on-line

Práve tu je 109 návštevníkov a žiadni členovia on-line

TOPlist

Osobná meteorologická stanica (PWS)

Weather Underground PWS ITRENNRE2