Tráviš veľmi veľa času za PC v pracovni? Máš plávajúcu podlahu, ktorá sa neustálym prechádzaním so stoličkou na kolieskach poškodzuje? Alebo máš nevhodný koberec, po ktorom sa nedá poriadne posúvať so stoličkou na kolieskach? Nechceš kupovať drahé špeciálne podložky na to určené? Ak si presne tento prípad, tak si pozri lacnejšie riešenie v tomto článku.

Pred nejakým časom som zistil, že sa mi moja plávajúca podlaha v pracovni (nejaká lacná, pravdepodobne od našich severných susedov, stará možno 2-3 roky) začala v mieste spoja, kde veľmi často prechádzam so stoličkou na kolieskach (je to presne to mieste, kde sedím neustále za počítačovým stolom :) ), olupovať a odlamovať. To sa mi teda vôbec nepáčilo a tak som sa začal zaujímať o spôsob, ako ochrániť podlahu pod stoličkou. Našiel som skvelý a lacný spôsob. Viacej sa dočítaš v článku nižšie.

Najskôr som zistil, že existujú špeciálne podložky pod stoličku, ktoré chránia podlahu alebo uľahčujú pohyb stoličky s kolieskami po kobercoch s vysokým vlasom/strihom. Viď. odkazy z gúgla.
Tieto podložky boli pre mňa aj veľkosťou aj prevedením ideálne, ale určite nie cenou. Kúpiť si malú a cenovo dostupnú, ktorá mi nebude stačiť alebo veľkú a predraženú, ktorá má vhodné rozmery? Nepáčila sa mi ani jedna varianta a tak som pátral ďalej.

Čistou náhodou som zistil, že reklamné spoločnosti, ktoré vyrábajú reklamné predmety ako sú stojany na jedálne lístky a podobne, používajú priehľadné dosky AXPET z termoplastického polyesteru, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou. Viď. náhodne vygúglený prvý odkaz a druhý odkaz.
Kde ich kúpiť ti presne nepoviem, pretože ja som si ich zohnal u známeho exkolegu z firmy zaoberajúcej sa výrobou reklamných predmetov. Celú tabulu 1,2m x 2m som kúpil za cenu do 20,-€. Či to bola dobrá alebo zlá cena netuším, ale stále je to omnoho menej ako kúpiť malú 1,2x1,2m za 40-50,-€.
Upozorňujem, aby si si nepomýlil AXPET s plexisklom alebo iným priehľadným materiálom, pretože oni sú na pohľad úplne rovnaké. Či sa jedná o AXPET zistíš jednoduchou skúškou:
- vezmi kúsok materiálu, ktorí by mal byť AXPET a zohni ho do ublúka, príp ho skús úplne prehnúť, akoby si ho chcel zlomiť;
- AXPET musí vydržať prehnutie, avšak už nebude taký pekný priehľadný, ale nesmie sa zlomiť;
- ak sa materiál zlomí už pri malom ohybe, tak sa jedná o plexi alebo o nejaký iný, ktorý nie je vhodný pre takéto použitie.

Celú tabuľu som položil na zem na miesto, kde sa najčastejšie pohybujem so stoličkou a skoro ju ani nie je vidieť. AXPET je priehľadný (síce ja som mal matné prevedenie, ale po priložení na zem je to vlastne priehľadné), takže to nejak extra nezakrýva farbu a vzor podlahy. Ako môžeš vidieť na priložených fotkách. Tabuľa drží na zemi bez lepenia, pretože je priložená nohami pracovného stola. Jeden môj známy si celú tabuľu AXPETu kúpil preto, aby sa mu zlepšilo posúvanie stoličky s kolieskami po koberci.

U mňa zatiaľ veľká spokojnosť. Škrabance zatiaľ nevidieť aj keď nejaké už sú tam, ale sú ozaj zanedbateľné.


Komentáre vytvorené pomocou CComment' target='_blank'>CComment

Reklamný banner

Podporte túto stránku

Kliknutím na tlačidlo "Donate" môžete prispieť na chod tejto stránky a na skvalitnenie jej obsahu.

Kto je on-line

Práve tu je 365 návštevníkov a žiadni členovia on-line

TOPlist

Osobná meteorologická stanica (PWS)

Weather Underground PWS ITRENNRE2